Czym się kierować przy wyborze firmy do budowy domu energooszczędnego?

Budowa domów energooszczędnych – jak wybrać właściwą firmę?

budowa domu

Kiedy podjęliśmy decyzję o budowie domu energooszczędnego, to warto poświęcić czas na poszukiwania odpowiedniej firmy budowlanej. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

W jakiej technologi specjalizuje się firma?

Jeśli chcemy, aby budowa domu energooszczędnego przebiegała bezproblemowo, to poszukajmy firm, które się w tym specjalizują. Każda budowa to nowe wyzwania, ale czy wybrana firma jest do nich odpowiednio przygotowana? Przyjrzyjmy się, w jakich technologiach firma wykonała projekty i czy są one takie same, w jakiej ma być wykonany Twój dom. Bardzo ważna jest też opinia osób, które skorzystały z usług danej firmy. Ponieważ w internecie często publikowane są opinie na wyrost, to dobrze by było, gdybyśmy mieli okazję osobiście spotkać się z takimi osobami.

Firma nastawiona na doradztwo i pomoc

Przede wszystkim zwróćmy uwagę, czy długo musisz czekać na informacje zwrotne od firmy i czy są one rzeczowe. Wszystko to świadczy o tym, czy w firmie jest dobra organizacja. Pamiętajmy też o tym, że nie każdy będzie miał czas udzielać nam wszystkich informacji telefonicznie, dlatego lepszym pomysłem jest umówienie się na spotkanie. Zwróćmy też uwagę, czy firma jest nastawiona na pomoc nam przy rozwiązywaniu naszych problemów i wyjaśnianiu wątpliwości. Jeśli firma nastawiona jest na pomoc klientowi, to będzie posiadała w swojej ofercie kompleksowe usługi – od projektu domu i wnętrza, po całościową realizację. Często takie połączenie usług jest tańszym rozwiązaniem niż płacenie za każdą oddzielnie.  Jeśli chodzi o cenę, to wato przeanalizować, jak wyglądają ceny rynkowe. Pamiętajmy, że nie na wszystkim warto oszczędzać. Jeśli wyższa cena wynika z zastosowania materiałów lepszej jakości, które wpłyną pozytywnie na energooszczędność budynku, to warto w nie zainwestować już przy budowie domu. Pamiętajmy, że dom to inwestycja na lata, więc nie wato na niej zbytnio oszczędzać. Jednak warto sprawdzać, z czego wynikają wyższe ceny i czy mają one pokrycie w faktycznej jakości materiałów oraz wykonania.