Zalety domów, o stalowej konstrukcji szkieletowej.

Budowa domów energooszczędnych | Budownictwo szkieletowe

Steel Framing Page 07

Domy o konstrukcji szkieletowej to technologia budowalna zyskująca sobie coraz większą popularność. Domy tego typu spełniają podstawowe funkcje współczesnego budownictwa: są energooszczędne, ekologiczne, a elementy ich konstrukcji mogą być prefabrykowane. Budulcem konstrukcyjnym w tym systemie budownictwa jest stal, która nie tylko znacznie redukuje wagę całego budynku (a co za tym idzie zużywa mniej energii podczas produkcji i transportu), w pełni nadaje się do recyklingu, ale również, idzie w parze z zastosowaniem najnowszych materiałów izolacyjnych oraz przyjaznych środowisku technik ogrzewania budynków.

h2: Projekty domów szkieletowych – szybka budowa domu

Decydując się na budowę, możemy wybrać jeden z wielu gotowych projektów domów szkieletowych, budowanych z wcześniej prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych. Dzięki temu unikniemy błędów konstrukcyjnych i wykonawczych. Szalę korzyści na stronę domów o szkieletowej konstrukcji stalowej przechyla krótszy, w stosunku do innych metod budowania, czas realizacji budynku. Poza użyciem prefabrykatów skrócony czas budowy spowodowany jest przede wszystkim minimalizacją procesów mokrych. Poza wylaniem płyty fundamentowej, konstrukcja budynku powstaje w systemie zabudowy suchej, dzięki czemu procesy schnięcia nie spowalniają nas przed kolejnymi etapami powstawania budynku. Szkieletowa konstrukcja jest też dużym ułatwieniem na etapie rozprowadzania instalacji elektrycznych, telekomunikacyjnych, wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania i innych. Dzięki otwartej konstrukcji unika się pracochłonnego i osłabiającego termoizolację budynku kucia bruzd.

Ponad to szkieletowa konstrukcja budynku daje nam pełny wachlarz możliwości wykończenia domu, zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. Na wypełnionym warstwami izolacyjnymi szkielecie możemy zamontować dowolne systemy elewacyjne, dostosowując wygląd swojego domu do własnego gustu i potrzeb (tynki, siding, elewacja drewniana etc.).